Yeni Renault Clio 5.5, artık Türkiye yollarında!

Share

Türkiye otomotiv sektöründe heyecanla beklenen an geldi. Beş nesildir pazarda dikkatleri üzerine çeken Renault Clio, yenilenen ve Renault markasının son teknolojik atılımlarını taşıyan bir versiyonuyla Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor. Bu güncellenmiş ikon, sürücülere hem şıklığı hem de performansı aynı anda sunuyor.

Yeni Clio’nun Equilibre versiyonu, 826.900 TL gibi rekabetçi bir fiyatla sunulacak. Evolution versiyonu ise 959.900 TL ile kullanıcıları selamlıyor. Farklı beklentilere hitap eden 2 farklı motor seçeneği sunulacak. Techno Esprit Alpine donanımın TCe 90 hp x-tronic versiyonu 1.023.900 TL ile müşterilere sunulurken, merakla beklenen E-Tech full hybrid 145 hp versiyonu ise 1.248.900 TL’lik bir fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Renault Clio, dünya genelinde 16 milyon adetlik satış başarısıyla büyük bir iz bıraktı. Avrupa ve Türkiye’de “Yılın Otomobili” ödüllerini kazanarak kendini kanıtladı. Türkiye, dünya genelinde Clio’nun en çok tercih edildiği ikinci ülke konumunda. Bu topraklarda bugüne kadar 600 binden fazla Clio, otomobilseverlerin hizmetine sunuldu.

Türkiye’nin gururu olan Renault Clio, Türkiye’de üretiliyor ve OYAK Renault Fabrikaları’nda 4.2 milyon adetten fazla üretim yaparak B-HB segmentinde öne çıkıyor.

Renault, çevre dostu teknolojiler konusundaki kararlılığını Clio ile bir kez daha kanıtlıyor. 2020’den itibaren otomobillerinde E-Tech Full Hybrid teknolojisini kullanmaya başlayan Renault, şimdi de yeni Clio’da 145 hp’lik E-Tech Full Hybrid versiyonunu sunuyor. Bu teknoloji, 150’den fazla patent ve Renault’nun Formula 1 deneyimlerini içeriyor. Enerji geri kazanım özelliği, sadece çevreye duyarlılıkla kalmıyor, aynı zamanda Clio’yu daha dinamik ve verimli hale getiriyor. Sistem; iki elektromotor, akıllı multi-mode debriyajsız vites kutusu ve 1,2 kWsa bataryadan oluşuyor. Bu sayede Clio, sadece şık değil, aynı zamanda çevre dostu bir sürüş deneyimi sunuyor.

Yeni Renault Clio, Türkiye otomobil pazarında heyecan ve şıklığı bir araya getirerek kendine özgü bir yer edinecek gibi görünüyor. Hem şehir içi kullanımı hem de uzun yol seyahatlerini düşünenler için birinci sınıf bir seçenek sunuyor. Renault Clio, Türkiye’de yol alırken sürücülere unutulmaz bir deneyim vadediyor.

Doğan Kanzuk

İş dünyasının deneyimli ismi Doğan Kanzuk, kendine ayırdığı zamandan biraz daha feragat edip ekonomi, para, iş dünyası ve profesyonel hayata dair pek çok şeyi Erbak.net penceresinden takipçilerine ulaştırıyor.

You may also like...