5X5: Frank Sinatra ve Ay’a uçuran şarkıları

Share

Frank Sinatra dinlemek, bu hayatta bir insanın başına gelebilecek en güzel şeylerden biridir. Görüp görebileceğimiz en ‘cool’ adamdan, böylesine mükemmel şarkılar dinlemek bulunmaz bir nimettir. O nedenle de hiç üşenmedik; saatler gece yarısına yaklaşırken ‘Zaman, Frank Sinatra zamanı!’ dedik ve en iyi 5 şarkısını playlist’imize atıp geceyi Sinatra ile noktalamaya karar verdik.

İnce eledik, sık dokuduk. Seçim yapmak bir hayli zordu. Böyle bir efsaneyi sayılar dünyasına hapsetmek büyük bir haksızlık ne de olsa. 5, popüler bir rakam olsa da, Frank Sinatra’nın uğurlu sayısı olamayacağını anladık.

Kimi şarkıların kalbini kırdık. Yüzümüzde suçlu bir ifadeyle yanlarından geçerken birer Jack Daniel’s* bıraktık. Sonra gecenin ilerleyen saatlerine doğru ‘uçarcasına’ yol aldık.

Daha fazla söze gerek yok sanıyoruz ki. Biz susalım ve Frank Sinatra’nın büyüsü dört bir yanı sarsın. Sevgili Serinletici okurları, karşınızda Frank Sinatra ve en mükemmel 5 şarkısı:

5- Witchcraft

4- Come Fly With Me

3- New York New York

2- Strangers In The Night

1- Fly Me To The Moon

İyi uykular Frank Sinatra…

* Bir gün gazeteciler Frank Sinatra’ya Tanrı’ya inanıp inanmadığını sormuş. Bir Jack Daniel’s müptelası olan ünlü şarkıcı şöyle cevap vermiş: ‘‘İnsanı gece yatağa yattığında huzura kavuşturan her şeye inanırım. Bu ister bir dua, ister bir sakinleştirici ilaç, isterse bir şişe Jack Daniel’s olsun!’’

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Erbak.net'te kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

You may also like...